Ozonowanie

Pogotowie serwisowe 24h      
+48 660 589 739 


Pracujemy w nocy i w weekendy.         
Zapewniamy atrakcyjne pakiety w stałej współpracy.

ul. Mioceńska 1, 97-400 Bełchatów

Dezynsekcja

Zwalczanie niebezpiecznych owadów

Dezynsekcja to zabieg wykonywany w celu wyeliminowania owadów latających i biegających, ich jaj i larw. Metody te pozwalają na skuteczną eliminację szkodników w mieszkaniach, biurach, magazynach, w rolnictwie i przetwórstwie spożywczym oraz w magazynach spożywczych.

Dezynsekcja odbywa się za pomocą środków fizycznych (para, gorące powietrze, promieniowanie UV), mechanicznych (łapanie, czyszczenie), chemicznych (insektycydy) i biologicznych (zwalczanie szkodników innymi organizmami żywymi).

Dezynsekcję stosuje się przy zwalczaniu owadów (karaluchy, pluskwy, mrówki, ćmy, muchy, osy, szerszenie, meszki i inne), a także szkodniki magazynowe.

dezynsekcja - Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Łódźn

Profilaktyka

W celu ograniczenia dostępu szkodników do obiektów zaleca się:

utrzymywać pomieszczenia w czystości,
naprawić ubytki budowlane,
dbać o izolację pomieszczeń przed owadami,
przechowywać żywność w szczelnie zamkniętych pojemnikach,
dbać o higienę i czystość pomieszczeń przeznaczonych na odpady,
zamknąć drzwi i zaopatrzyć okna w siatki chroniące przed owadami.

mrowka

Jak wygląda zabieg dezynsekcji?

W celu wyeliminowania szkodliwych owadów z obiektu należy udostępnić wszystkie pomieszczenia. Wszystkie szczeliny konstrukcyjne muszą być wypełnione, aby zapobiec przedostawaniu się owadów do środka. Należy usunąć resztki jedzenia, wyczyść podłogę i zapewnić dostęp do ścian i powierzchni, które mają być poddane zabiegom dezynsekcji. Żywność powinna być zabezpieczona lub usunięta na czas zabiegu.

Sprzęt używany do produkcji należy szczelnie przykryć folią i dokładnie wyczyścić po zakończonej dezynsekcji. Lokal musi być zamknięty na czas zabiegu. W obiekcie, w którym odbywa się zabieg dezynsekcji, nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i muszą być usunięte rośliny domowe.

W przypadku dezynsekcji wykonanej natryskiem termicznym należy uszczelnić wszystkie otwory wentylacyjne i wyłączyć instalację przeciwpożarową.

Po zakończeniu zabiegu dezynsekcji należy dokładnie przewietrzyć wszystkie pomieszczenia. Po zabiegu wszystkie powierzchnie należy oczyścić wodą z dodatkiem detergentu. 

znakiPopularne tagi:

dezynsekcja Bełchatów

,

dezynsekcja Piotrków Trybunalski

,

dezynsekcja Pabianice

,

dezynsekcja Łódź 
  5 / 5 ( 4 votes )